Pasjans-pajak.pl

PASJANS PAJĄK ONLINE. DARMOWE GRY KARCIANE

REKLAMA

Duży Pająk

Zasady gry:

Oto unikalna wersja Pasjansa Pająka w której używa się nie dwóch, ale trzech talii kart co w istotny sposób wpływa na rozgrywkę i strategię. Na początku gry 78 kart rozdawanych jest do trzynastu stosów, każdy ze stosów składa się z 6 kart. Pozostałe 78 kart tworzy rezerwę. Celem gry Duży Pająk to zebranie wszystkich kart rozłożonych na stole. Aby tego dokonać, należy budować pełne sekwencje kart tego samego koloru, ułożone w porządku malejącym, od króla do asa. Jeśli tylko taka sekwencja zostanie utworzona, automatycznie zostaje usunięta ze stołu, przybliżając gracza do zwycięstwa.

Podczas gry, należy przesuwać karty pomiędzy kolumnami i układać je w porządku malejącym, niezależnie od koloru. Trzeba jednak pamiętać, że docelowe sekwencje muszą być tego samego koloru. Dlatego najlepiej unikać mieszania kolorów. Pomiędzy kolumnami można przesuwać zarówno pojedyncze karty, jak i grupy kart ułożonych malejąco, w tym samym kolorze. Jeśli nie można wykonać żadnego ruchu, należy rozdać kolejne karty z rezerwy. Po jednej karcie dla każdej z 13 kolumn. Aby rozdać karty należy wcześniej wypełnić puste kolumny.

Duży Pająk to więcej niż tylko unikalna gra, to wyzwanie dla umysłu i doskonały sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. Zrozumienie zasad to tylko początek przygody, która może dostarczyć godziny fascynującej rozrywki.