Reklama

Gra Pasjans Pająk

Zasady gry:

Oto typowy Pasjans Pająk rozgrywany na trzy sposoby. Gra oferuje trzy różne poziomy trudności. To od gracza zależy iloma kolorami kart będzie grał co może zdecydować o poziomie komplikowania pasjansa. Wszystkim wielbicielom pasjansa wiadomo ,że gra jednym kolorem kart jest znacznie prostsza od gry dwoma lub czterema kolorami.

Celem gry Klasyczny Pasjans Pająk jest ułożenie wszystkich kart na ośmiu polach bazowych widocznych u dołu ekranu. Aby tego dokonać należy zbudować z kart osiem sekwencji malejących (sekwencja zaczyna się od króla, a kończy na asie i zawiera karty tego samego koloru). Przekładać można grupy poprawnie ułożonych kart w jednym kolorze lub pojedyncze karty widoczne na szczycie kolumny. Karty należy położyć na innej karcie o jeden wyższej, niezależnie od koloru. Dodatkowe karty ze stosu znajdującego się w lewym dolnym rogu, można rozdać w dowolnym momencie gry.

Gra rozpoczyna się z 500 punktami na koncie. Każdy ruch gracza kosztuje jeden punkt, warto więc mądrze zaplanować ruchy. Za ułożenie poprawnej sekwencji gracz otrzymuje punkty dodatkowe, dzięki którym możliwa jest dalsza gra.

Tagi: , ,

Popularne gry