Pasjans-pajak.pl

PASJANS PAJĄK ONLINE. DARMOWE GRY KARCIANE

REKLAMA

Pasjans Pająk – jeden kolor

Zasady gry:

Pasjans pająk to gra, która zdobyła uznanie na całym świecie. Wersja z jednym kolorem, czyli – pasjans pająk jeden kolor, jest najłatwiejsza, ale nie mniej ciekawa. Cel gry jest prosty, ale wymaga strategicznego myślenia. Należy ułożyć w kolejności malejącej (od króla do asa) wszystkie 104 karty. Gotowe układy (stosy od króla do asa), są usuwane z planszy. Usunięcie wszystkich kart oznacza wygraną.

Gra rozpoczyna się od rozłożenia na planszy dziesięciu kolumn kart. W czterech pierwszych kolumnach od lewej, umieszcza się sześć kart, a w pozostałych sześciu po pięć. Pozostałe karty tworzą stosy zapasowe. Karty w kolumnach należy układać w kolejności malejącej. Podczas gry można przenosić karty między kolumnami, aby odsłonić karty ukryte poniżej. Można przemieszczać karty pojedyncze lub karty, które są ułożone w kolejności malejącej. Do pustej kolumny można przenieść dowolną kartę lub grupę. Jeśli zabraknie ruchów, należy kliknąć na stosie rezerwowym, aby dodać po jednej karcie do każdej kolumny.

Pasjans pająk jeden kolor posiada kilka wersji językowych. Aby wybrać polską wersję należy kliknąć na miniaturce znajdującej się w lewym dolnym rogu i zaznaczyć symbol POL. Gra pasjans pająk z jednym kolorem to doskonały sposób na trening umysłu. Nie tylko sprawdzi umiejętności strategicznego myślenia, ale również pozwoli na relaks i odstresowanie. To także doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą spróbować pająka, ale nie czują się na siłach, aby zagrać w bardziej skomplikowaną wersję z dwoma lub czterema kolorami. Zatem, do gry!